|

Robotica en Vision werkgroep bezoekt Ophtec in Groningen

/
Nieuws / Robotica en Vision werkgroep bezoekt Ophtec in Groningen

Op vrijdagochtend 13 februari bracht een delegatie van de ICD-werkgroepen Robotica en Vision een bezoek aan Ophtec in Groningen. Dit internationale bedrijf ontwikkelt en produceert hoogwaardige intraoculaire lenzen voor oogheelkundige toepassingen.

Het bezoek stond in het teken van kennisdeling, innovatie en samenwerking binnen Noord-Nederland. Tegelijkertijd bood het een concreet inkijkje in hightech productieprocessen waarin automatisering en vakmanschap samenkomen.

Hightech productie met cobots en precisie

Tijdens de rondleiding kregen de deelnemers inzicht in een geavanceerde productieomgeving. Wat direct opviel, was de combinatie van cobots en hoogwaardig handwerk. Automatisering ondersteunt hier het proces, maar specialistische kennis blijft essentieel.

Daarnaast werkt Ophtec met productie op compacte schaal. Juist daardoor ligt de focus sterk op uitzonderlijke precisie. Elke stap in het proces wordt nauwkeurig uitgevoerd en gecontroleerd.

Ook de kwaliteitsborging maakte indruk. In elke fase vinden meervoudige kwaliteitsinspecties plaats. Hierdoor blijft de betrouwbaarheid van het eindproduct gewaarborgd. Voor bedrijven binnen het Innovatiecluster Drachten biedt dit waardevolle inzichten in procesoptimalisatie en vision-toepassingen.

Brainstorm over vision-toepassingen

Na de rondleiding volgde een gezamenlijke brainstormsessie. Ophtec bracht hiervoor een concrete vision case in. De werkgroepleden dachten mee over mogelijke optimalisaties en technologische oplossingen.

Juist dit soort sessies laten de kracht van het ICD-netwerk zien. Door kennis en praktijkervaring te bundelen, ontstaan nieuwe ideeën voor geautomatiseerde productie en industriële vision-systemen.

Bovendien versterken dit soort bedrijfsbezoeken de samenwerking tussen innovatieve bedrijven in de regio Drachten en Groningen.

Samen werken aan de toekomst van automatisering

Het bezoek aan Ophtec leverde niet alleen inspiratie op, maar ook aanknopingspunten voor verdere samenwerking binnen de ICD-bedrijven. De combinatie van robotica, vision en hoogwaardige medische technologie sluit goed aan bij de expertise binnen het Innovatiecluster Drachten.

Wij danken Ophtec voor de openheid, de waardevolle inzichten en de gastvrije ontvangst. Met nieuwe ideeën op zak kijken we uit naar een mogelijk vervolg — wellicht binnenkort in Drachten.

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang als eerste nieuwe vacatures.

Een overzicht van

Onze artikelen

Een overzicht van

Onze artikelen

Hightech maakindustrie in Drachten: Trouw neemt kijkje bij Philips

ICD Kennissessie High Tech Sensoring bij Horus in Groningen: van 360 graden-camera’s tot AI en autonome systemen

Eerste Learning Day 3DPK 2030 brengt nieuwste ontwikkelingen in 3D-printen naar Drachten

Van theorie naar praktijk: hoe een EngD innovatie versnelt bij Omnidots

Hilbrand Wijbenga en Roelof Jan Boer bedankt voor hun jarenlange inzet voor het ICD

D66-fractie bezoekt Drachten: hightech, bereikbaarheid en brede welvaart centraal

Moin!

Arjan Boerma bedankt voor ruim twee jaar inzet voor de ICD Safari’s

Save the date: 1e Learning Day 3D Printkompas komt er aan!

ICD zet volgende stap in verduurzaming met Milieu Impact Tool

Stijn Eikens en Stef Sillekens winnen ICD Student Award 2026 tijdens inspirerende finale

AI staat centraal tijdens R&D-kennissessie van ICD in Drachten

ICD viert 100e stuurgroepoverleg in De Sluisfabriek

Op zoek naar een baan of stage in de hightech? Ontdek de ICD Vacaturebank!

UTwente-studenten ontdekken hightech innovatie tijdens ICD Safari

Mikrocentrum opent opleidingslocatie voor technici op Campus in Drachten

ICD presenteert hightech kansen tijdens Semicon-dag in Groningen

ICD Focusgroep High Tech Sensoring bezoekt ASTRON en NOVA in Dwingeloo

NHL Stenden-studenten ontdekken robotica tijdens ICD Safari in Drachten

TU Delft-studenten ontdekken hightech innovatie tijdens ICD Safari

ICT-safari voor NHL Stenden-studenten: embedded toepassingen in de praktijk

Innovate Together bij ICD: inspiratie, technologie en samenwerking in Drachten

HR-kenniskring ICD: inzicht in generatieverschillen en mantelzorg groeit

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang
als eerste nieuwe vacatures.

  • © 2026 ICD - Innovatiecluster Drachten
  • Website door Multiplus en BO. Be Original