|

Siemens Amberg opnieuw bezocht

/
Nieuws / Siemens Amberg opnieuw bezocht

Vorig kalenderjaar was het de bedoeling dat een kleine delegatie vanuit Innovatiecluster Drachten (ICD) een bezoek zou brengen aan Siemens Amberg. Deze vestiging is ‘de’ Industry 4.0 locatie van Siemens.

Alle Industry 4.0 oplossingen die Siemens in haar portfolio heeft op gebied van fabrieksautomatisering zijn ook daadwerkelijk geïmplementeerd in deze fabriek.

Voor de fijnproevers van het ICD zou het daarom een interessante studiereis zijn geweest, ware het niet dat in het afgelopen kalenderjaar de Corona pandemie zich in een rap tempo ontwikkelde waardoor een fysiek bezoek niet mogelijk was.

Wereldprimeur voor het ICD

Siemens Amberg
Siemens Amberg

ICD en Siemens zijn in contact gebleven om toch nog een virtuele studiereis te organiseren. Siemens, die al plannen had om gasten vanuit alle werelddelen naar de Siemens Impuls building, een demo center te leiden, in plaats van naar de fabriek, heeft door toedoen van Covid-19 inmiddels de ontvangst van de gasten verplaatst naar de digital twin van dit demo center. Een exacte digitale kopie van dit gebouw.

ICD was als eerste te gast om de Siemens Impuls building (virtueel) te betreden en had hiermee dan ook de wereldprimeur!

Hybride bezoek

Op ca. 12 ICD locaties kwamen medewerkers bij elkaar om, op veilige afstand, deze virtuele tour mee te maken. Op deze wijze konden meer dan 35 mensen mee op deze studiereis. Ten opzichte van, de in eerste instantie kleine delegatie was dit een bijkomstig voordeel.

Tour in 3 delen

Siemens Impuls Building
Siemens Impuls Building

De start van de tour begon via de IMPULSE omgeving waar Siemens verschillende aspecten rondom robotiseringdigital twinningfabrieks IT systemenaugmented realityetc. kon verbinden met het tweede deel van het bezoek: de digitale trip door de Amberg fabriek. 

Het derde deel van de tour bestond uit het verder uitwerken van wat de voordelen kunnen zijn van Model Based System Engineering en Low Code Dashboarding voor fabrieksgegevens. Met name dit deel was voor de fijnproevers bedoeld, met praktijkgerichte voorbeelden en voordelen.

De volgende studiereis van het ICD gaat naar Spacecentre Noordwijk, wat ook weer in digitale vorm zal plaatsvinden.

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang als eerste nieuwe vacatures.

Een overzicht van

Onze artikelen

Een overzicht van

Onze artikelen

ICT-safari voor NHL Stenden-studenten: embedded toepassingen in de praktijk

Innovate Together bij ICD: inspiratie, technologie en samenwerking in Drachten

HR-kenniskring ICD: inzicht in generatieverschillen en mantelzorg groeit

Girls’ Day 2026: Techniek komt tot leven bij ICD-bedrijven

ICD Student Award 2026 – Inschrijving open!

NCAS’26 in Drachten: van visie naar implementatie van autonome systemen

ICD Zwaan kleef aan: samenwerken in de regio

HR Kenniskring ICD verdiept zich in gedragscodes binnen organisaties

Ventura Systems vertegenwoordigd ICD op European Career Fair in Cambridge (Boston, USA)

Koen Eekma neemt afscheid van gemeente Smallingerland

Maakindustrie Noord-Nederland werkt aan concrete stappen voor morgen

ICD Kenniskring MBSE bij Philips: praktijkinzichten en kennisdeling in Systems Engineering

Robotica en Vision werkgroep bezoekt Ophtec in Groningen

Van baan naar loopbaan in de regio: afscheid van Marten van Wijhe

RUG-studenten op ontdekkingstocht bij hightech bedrijven in Noord-Nederland

Eerste bijeenkomst van het jaar van Focusgroep High Tech Sensoring

ICD-bedrijven inspireren studenten Technische Bedrijfskunde in Drachten tijdens Safari

Nieuwe Site Leader Philips Drachten maakt kennis met innovatiekracht van ICD

ICD-bedrijven leveren juryleden bij regiofinale FIRST LEGO League in Drachten

Principia Prijs 2026: studenten lossen ruimtevaartuitdaging op met slimme techniek

Afscheid van Mirjam Kip en Hetty Koning: jarenlange inzet voor de HR-werkgroep binnen het ICD

IPO-studenten Hanzehogeschool op ICD Safari

Geslaagd ICD matchmaking-event bij Spark Holland in Emmen

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang
als eerste nieuwe vacatures.

  • © 2026 ICD - Innovatiecluster Drachten
  • Website door Multiplus en BO. Be Original