Tijdens Girls’ Day maakten honderden meisjes tussen de 10 en 15 jaar kennis met de wereld van techniek. Ook de bedrijven binnen het ICD deden volop mee. En met succes. De dag zat vol energie, nieuwsgierigheid en vooral: doen. Daarmee werd opnieuw duidelijk hoe belangrijk het is om jong talent vroeg te inspireren.
Praktijkervaring centraal
Girls’ Day draait om ontdekken door te ervaren. Dat was goed zichtbaar bij de aangesloten ICD-bedrijven. Deelnemers gingen niet alleen kijken, maar vooral zelf aan de slag. Juist dat praktische karakter zorgde voor enthousiasme en betrokkenheid.
Bij Philips Drachten bijvoorbeeld namen in totaal ruim 270 jongeren deel. Op maandag kwamen kinderen van medewerkers langs. Op dinsdag volgden leerlingen van verschillende scholen. Zij doorliepen drie workshops. Zo ontwierpen ze met AI een nieuw Philips-product. Daarna bouwden en lanceerden ze een raket. Tot slot goten ze zelf een siliconen telefoonhouder. De reacties waren unaniem positief: techniek werd tastbaar én leuk.



Inspiratie door innovatie
Ook andere ICD-bedrijven lieten zien hoe veelzijdig techniek is. Bij Photonis (onderdeel van Exosens) kregen de deelnemers een inkijkje in hightech toepassingen. Hier stond innovatie centraal. Leerlingen ontdekten hoe technologie wordt ingezet in bijvoorbeeld defensie en ruimtevaart. Bovendien gingen ze in gesprek met medewerkers. Dat maakte het beeld van technische beroepen concreter.
Ventura Systems koos voor een interactieve aanpak. De leerlingen maakten kennis met slimme deursystemen voor openbaar vervoer. Door zelf te testen en te bouwen, kregen zij inzicht in techniek achter alledaagse toepassingen. Dat zorgde voor herkenning én verwondering.
Bij Spark Holland lag de focus op precisie en laboratoriumtechnologie. Hier ontdekten de deelnemers hoe belangrijk techniek is in onderzoek en gezondheidszorg. Door praktische opdrachten werd duidelijk hoe techniek bijdraagt aan betere analyses en innovaties.
Enthousiasme als rode draad
Wat opviel bij alle bedrijven: de energie van de deelnemers. Veel meisjes gaven aan verrast te zijn door hoe leuk en breed techniek is. Daarnaast speelde begeleiding een belangrijke rol. Medewerkers namen de tijd om uitleg te geven en vragen te beantwoorden. Daardoor ontstond een open en toegankelijke sfeer.
Bovendien zagen bedrijven zelf ook de waarde van deze dag. Girls’ Day biedt een kans om jong talent te bereiken én om stereotypes te doorbreken. Want techniek is er voor iedereen.
Samen bouwen aan de toekomst
Als ICD kijken we terug op een geslaagde editie. Dankzij de inzet van onze partners hebben honderden jongeren techniek van dichtbij beleefd. En dat is essentieel. Want de technologische sector heeft de talenten van morgen hard nodig.
Daarom blijven we ons inzetten voor initiatieven zoals Girls’ Day. Samen zorgen we ervoor dat meer meisjes de weg naar techniek vinden. Niet morgen, maar vandaag al.
