|

Robin leert peuters Engels

/
Nieuws / Robin leert peuters Engels

Het eerste experiment met Robin de robot op peuterspeelzalen en kinderdagverblijven in Tilburg mag dan zijn afgerond. Het Europese project L2TOR (spreek uit: ‘el tutor’), waar dit onderzoek onderdeel van is, loopt nog tot 2018. De onderzoekers van de Tilburg University zijn tevreden over het effect tot nu toe. De robot helpt kinderen om spelenderwijs een vreemde taal te leren. In Nederland zijn dat Nederlandstalige kinderen die Engels leren en Turkse kinderen die Nederlands leren. Ook in Duitsland en Turkije wordt hetzelfde onderzoek gedaan. 

In het experiment leerden 3-jarige peuters Engels door activiteiten te doen met Robin de robot. De focus lag in dit eerste experiment op tellen van één tot en met tien, maar Robin kan ook liedjes uitbeelden (hoofd, schouders, knie en teen) en de bijbehorende bewegingen maken. De robot werd groepsgewijs ingezet, maar ook in één op één-momenten met de kinderen. Deze contactmomenten zijn vastgelegd op beeld.

Robot ZINO

Niet alleen in Tilburg, ook in Enschede leren kinderen in de kinderopvang spelen met een robot op de groep. Bij kinderopvang de Vlinder nemen onderzoekers van de naastgelegen universiteit robot Zino mee voor activiteiten. De Vlinder ligt midden op de kenniscampus van de Universiteit Twente. Dat levert een bijzondere samenwerking op tussen de beide organisaties. Kinderen oefenen zo met de nieuwste technische snufjes. 

Zo is robot Zino bij de kinderen beland. Onderzoekers van de universiteit wilden meer te weten komen over hoe kinderen leren. Zino is een zogenaamde social interaction robot. Kinderen moeten Zino uitleggen wat er op de groep gebeurt, de robot analyseert hoe ze dat doen, stelt wedervragen en deelt complimentjes uit. Dat levert data op die de studenten kunnen analyseren.

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang als eerste nieuwe vacatures.

Formulier voor vacature aanvragen

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Type

Een overzicht van

Onze artikelen

Een overzicht van

Onze artikelen

Amsterdamse Mechanical Engineering-studenten ontdekken Smart Manufacturing bij ICD-bedrijven

Roadmap Autonomous Systems Noord Nederland: technologische ontwikkelingen centraal

Erasmus uitwisselingsprogramma op bezoek bij ICD: Internationale Mechanical Engineering-studenten op bezoek

HR-kenniskring ICD: gezond presteren onder druk

Van AI en robotica naar een autonome oplossing op zee: Damien Dufour over zijn EngD bij AutoMooring Solutions

Eerste Learning Day 3DPrintkompas 2030 brengt 3D-printinnovaties samen in Drachten

ICD-lid SRON krijgt sleutelrol in nieuwe NASA-ruimtetelescoop PRIMA

Slimme en autonome fabrieken centraal tijdens roadmapsessie bij Packsize in Drachten

Gedeputeerden Noord-Nederland bezoeken ICD: hightech ambities en samenwerking centraa

Hightech maakindustrie in Drachten: Trouw neemt kijkje bij Philips

ICD Kennissessie High Tech Sensoring bij Horus in Groningen: van 360 graden-camera’s tot AI en autonome systemen

Eerste Learning Day 3DPK 2030 brengt nieuwste ontwikkelingen in 3D-printen naar Drachten

Van theorie naar praktijk: hoe een EngD innovatie versnelt bij Omnidots

Hilbrand Wijbenga en Roelof Jan Boer bedankt voor hun jarenlange inzet voor het ICD

D66-fractie bezoekt Drachten: hightech, bereikbaarheid en brede welvaart centraal

Moin!

Arjan Boerma bedankt voor ruim twee jaar inzet voor de ICD Safari’s

Save the date: 1e Learning Day 3D Printkompas komt er aan!

ICD zet volgende stap in verduurzaming met Milieu Impact Tool

Stijn Eikens en Stef Sillekens winnen ICD Student Award 2026 tijdens inspirerende finale

AI staat centraal tijdens R&D-kennissessie van ICD in Drachten

ICD viert 100e stuurgroepoverleg in De Sluisfabriek

Op zoek naar een baan of stage in de hightech? Ontdek de ICD Vacaturebank!

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang
als eerste nieuwe vacatures.

Vacaturenieuwbrief v2

Formulier voor vacature aanvragen

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Type

  • © 2026 ICD - Innovatiecluster Drachten
  • Website door Multiplus en BO. Be Original