|

Studiereis naar Hochschule Emden Leer

/
Nieuws / Studiereis naar Hochschule Emden Leer

Op donderdag 23 februari heeft het ICD een studiereis ondernomen naar de stad Emden, waar de Volkswagen ID3 en ID4 worden geproduceerd.

We waren dit keer te gast bij de Hochschule Emden Leer en het doel was nieuwe kennis opdoen op het gebied van digitalisering van logistiek. Met een constante stroom van vrachtwagens op de achtergrond die producten aanleverden bij de Volkswagen fabrieken was dit een uitstekende plek om na te denken over slimme nieuwe logistieke concepten. Een paar producten afhandelen lukt prima, maar als de goederenstromen toeneemt is het van belang om tijdig de juiste keuzes te maken voor een efficiënte uitvoering van zowel de aan- en afvoer als de interne logistiek. Vandaar dat HSEL een zogenaamd Anwederzentrum heeft ingericht om op een neutrale en laagdrempelige wijze kennis te vergaren van nieuwe ontwikkelingen op logistiek gebied.

Een delegatie van Philips, Ventura, Photonis, NHL Stenden en Hanze Hogeschool, die al redelijk was ingevoerd in het onderwerp, waren voorbereid om kennis uit te wisselen met onze Duitse gastheren.

De ruimte was opgebouwd uit verschillende technologische concepten waarbij de bezoekers ook actief werden betrokken. Zo hebben we kunnen snuffelen aan concepten als pick-by-light, pick-by-voice, pick-by-glass, RFID tags, cobots for handling, digitale etikettering, track & tracing door beacons, exoskeletten etc.

Naast het bezoek aan dit centrum werden we in de ochtend ontvangen door verschillende professoren met een specialisme in automatisering en robotisering. Zij hadden een uitgebreide opzet gemaakt van hun kennisstructuur en materiaal om ons een goed beeld te geven van de inhoudelijke kennis van stagiaires uit Noord Duitsland. Uiteraard zijn ook deze studenten welkom om bij een van de ICD-bedrijven stage te lopen of afstudeeropdrachten te doen.

Wij willen onze gastheer Andre Wessels hartelijk danken. Hij kijkt uit naar meer bezoeken aan de HSEL en het Anwederzentrum voor logistiek!

Photo 2023 02 24 07 30 44 3
Photo 2023 02 24 07 30 44
Photo 2023 02 24 07 30 44 5
Hohschule Emden Leer
Photo 2023 02 24 07 30 45 2
Photo 2023 02 24 07 30 45 4
Photo 2023 02 24 07 30 46 2
Photo 2023 02 24 07 30 46 Kopie
Photo 2023 02 24 07 30 46
Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang als eerste nieuwe vacatures.

Formulier voor vacature aanvragen

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Type

Een overzicht van

Onze artikelen

Een overzicht van

Onze artikelen

HR-kenniskring ICD: gezond presteren onder druk

Van AI en robotica naar een autonome oplossing op zee: Damien Dufour over zijn EngD bij AutoMooring Solutions

Eerste Learning Day 3DPrintkompas 2030 brengt 3D-printinnovaties samen in Drachten

ICD-lid SRON krijgt sleutelrol in nieuwe NASA-ruimtetelescoop PRIMA

Slimme en autonome fabrieken centraal tijdens roadmapsessie bij Packsize in Drachten

Gedeputeerden Noord-Nederland bezoeken ICD: hightech ambities en samenwerking centraa

Hightech maakindustrie in Drachten: Trouw neemt kijkje bij Philips

ICD Kennissessie High Tech Sensoring bij Horus in Groningen: van 360 graden-camera’s tot AI en autonome systemen

Eerste Learning Day 3DPK 2030 brengt nieuwste ontwikkelingen in 3D-printen naar Drachten

Van theorie naar praktijk: hoe een EngD innovatie versnelt bij Omnidots

Hilbrand Wijbenga en Roelof Jan Boer bedankt voor hun jarenlange inzet voor het ICD

D66-fractie bezoekt Drachten: hightech, bereikbaarheid en brede welvaart centraal

Moin!

Arjan Boerma bedankt voor ruim twee jaar inzet voor de ICD Safari’s

Save the date: 1e Learning Day 3D Printkompas komt er aan!

ICD zet volgende stap in verduurzaming met Milieu Impact Tool

Stijn Eikens en Stef Sillekens winnen ICD Student Award 2026 tijdens inspirerende finale

AI staat centraal tijdens R&D-kennissessie van ICD in Drachten

ICD viert 100e stuurgroepoverleg in De Sluisfabriek

Op zoek naar een baan of stage in de hightech? Ontdek de ICD Vacaturebank!

UTwente-studenten ontdekken hightech innovatie tijdens ICD Safari

Mikrocentrum opent opleidingslocatie voor technici op Campus in Drachten

ICD presenteert hightech kansen tijdens Semicon-dag in Groningen

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang
als eerste nieuwe vacatures.

Vacaturenieuwbrief v2

Formulier voor vacature aanvragen

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Type

  • © 2026 ICD - Innovatiecluster Drachten
  • Website door Multiplus en BO. Be Original