|

Technische NHL STENDEN Hogeschool bedrijfskunde studenten ervaren innovatie van dichtbij

/
Nieuws / Technische NHL STENDEN Hogeschool bedrijfskunde studenten ervaren innovatie van dichtbij

Donderdag 25 januari kwamen 45 studenten van NHL STENDEN Hogeschool met de opleiding technische bedrijfskunde samen bij het Innovatiecluster Drachten (ICD) voor een unieke ervaring. Ze bezochten vier ICD-bedrijven: Kwantcontrols, Hytrans, Stork Turbo Blading en Ventura Systems. Deze dag stond in het teken van het thema verbeteren van processen in diverse industrieën, waar technisch bedrijfskundigen vaak in uitblinken.

Kwant Controls zette de toon met een focus op het verbeteren van ontwerp- en fabricageprocessen. Hier kregen de studenten inzicht in de precisie die nodig is bij het maken van nautische besturingssystemen en joysticks. De fijnmechanische en elektronische fabricageprocessen, uitgevoerd op de assemblagetafels, waren een perfect voorbeeld van hoe detail en precisie samenkomen in technische innovatie.

Hytrans, een nieuw lid van ICD, had haar ‘Safaridoop’ met een indrukwekkende presentatie over hun assortiment aan krachtige mobiele pompunits voor brandweerkorpsen wereldwijd. Dit was een fascinerende introductie in de wereld van noodhulp en de technische uitdagingen die daarbij komen kijken.

’s Middags bezocht de groep Ventura Systems, waar ze het contrast zagen tussen de fijnmechanische processen bij Kwant Controls en de stationsgewijze flowproductie van busdeuren. Ventura Systems, een bedrijf dat wereldwijd busdeuren levert, liet zien hoe zij innovatie toepassen in hun ontwerp- en fabricageprocessen.

STORK Turbo Blading sloot de dag af met een inspirerende sessie over hun serviceproces van reverse engineering. De studenten leerden hoe STORK kapotte turbinebladen herontwerpt en binnen drie dagen opnieuw maakt om ze vervolgens wereldwijd te verschepen vanuit Sneek. Deze sessie onderstreepte het belang van snelheid en nauwkeurigheid in de service-industrie.

Daf79656 0bb0 44e1 B967 07830779d2a4
5e609af1 2628 4928 832b 2a449f27d0af
0e6d11fd Ffd9 420a 9c84 4658c1204120

Deze dag bood studenten niet alleen de gelegenheid om kennis op te doen bij deze bedrijven, maar gaf hen ook de kans om belangrijke contacten te leggen en zich te oriënteren op hun toekomstige loopbaan. Met een handig uitklapbaar overzicht van alle 23 ICD-bedrijven, inclusief een QR-code die direct toegang geeft tot alle huidige stageplekken, verwachten we veel studenten terug te zien wanneer ze aan hun stages beginnen.

Deze dag was een perfect voorbeeld van hoe het ICD een brug slaat tussen onderwijs en industrie, door studenten inzicht te geven in de praktische toepassingen van hun studie en hen te inspireren voor hun toekomstige loopbaan.

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang als eerste nieuwe vacatures.

Formulier voor vacature aanvragen

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Type

Een overzicht van

Onze artikelen

Een overzicht van

Onze artikelen

ICD en Packsize presenteren de maakregio van morgen tijdens Dag van de Stad 2026

Amsterdamse Mechanical Engineering-studenten ontdekken Smart Manufacturing bij ICD-bedrijven

Roadmap Autonomous Systems Noord Nederland: technologische ontwikkelingen centraal

Erasmus uitwisselingsprogramma op bezoek bij ICD: Internationale Mechanical Engineering-studenten op bezoek

HR-kenniskring ICD: gezond presteren onder druk

Van AI en robotica naar een autonome oplossing op zee: Damien Dufour over zijn EngD bij AutoMooring Solutions

Eerste Learning Day 3DPrintkompas 2030 brengt 3D-printinnovaties samen in Drachten

ICD-lid SRON krijgt sleutelrol in nieuwe NASA-ruimtetelescoop PRIMA

Slimme en autonome fabrieken centraal tijdens roadmapsessie bij Packsize in Drachten

Gedeputeerden Noord-Nederland bezoeken ICD: hightech ambities en samenwerking centraa

Hightech maakindustrie in Drachten: Trouw neemt kijkje bij Philips

ICD Kennissessie High Tech Sensoring bij Horus in Groningen: van 360 graden-camera’s tot AI en autonome systemen

Eerste Learning Day 3DPK 2030 brengt nieuwste ontwikkelingen in 3D-printen naar Drachten

Van theorie naar praktijk: hoe een EngD innovatie versnelt bij Omnidots

Hilbrand Wijbenga en Roelof Jan Boer bedankt voor hun jarenlange inzet voor het ICD

D66-fractie bezoekt Drachten: hightech, bereikbaarheid en brede welvaart centraal

Moin!

Arjan Boerma bedankt voor ruim twee jaar inzet voor de ICD Safari’s

Save the date: 1e Learning Day 3D Printkompas komt er aan!

ICD zet volgende stap in verduurzaming met Milieu Impact Tool

Stijn Eikens en Stef Sillekens winnen ICD Student Award 2026 tijdens inspirerende finale

AI staat centraal tijdens R&D-kennissessie van ICD in Drachten

ICD viert 100e stuurgroepoverleg in De Sluisfabriek

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang
als eerste nieuwe vacatures.

Vacaturenieuwbrief v2

Formulier voor vacature aanvragen

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Type

  • © 2026 ICD - Innovatiecluster Drachten
  • Website door Multiplus en BO. Be Original