|

Matchmaking via High Tech Career Competition

/
Nieuws / Matchmaking via High Tech Career Competition

Afgelopen week organiseerde ICD een eigen High Tech Career Competition (HTCC), een digitale matchmaking voor studenten van NHL Stenden, Windesheim en RuG die op zoek zijn naar een afstudeerproject of stage bij één van onze hightech bedrijven. 

Studenten konden persoonlijk kennismaken met de vertegenwoordigers van de aanwezige bedrijven zoals Anouk Sikkens, Tom Bax en Emilie Kernen van Photonis, Eric Sloot, Maxime Meijer en Marlous van der Braak van Philips, Johan van Duijne en Jarno Bosch, van ZiuZ, Roderick Dansen van YP Your Partner en Anke Kloosterman en Djoke Attema van NTS Norma en de nodige vragen stellen over deze en andere bedrijven die zijn aangesloten bij ICD.

Werken binnen het Innovatiecluster Drachten in Noord-Nederland biedt studenten tal van mogelijkheden. We zeggen dan ook regelmatig: “De toekomst is van jou”.

Wat maakt het zo interessant om bij één van de ICD-bedrijven een passende stage of afstudeeropdracht te vinden? Vanuit de studio, waar een livestream werd uitgezonden van de Career Competition, gaf Joost Krebbekx antwoord op deze vraag. 

Studenten kunnen bij ons actief meewerken aan innovatieve R&D projecten en, zodra het weer mogelijk is m.b.t.  de corona omstandigheden, bijvoorbeeld naar Boston gaan via het internationale uitwisselingsprogramma. Verder bieden we een High Tech Masters Honours programma aan en een Master in Mechanical Engineering. Het bijzondere is dat we met elkaar kennis delen en werken aan oplossingen voor maatschappelijke problemen. Daarnaast kun je gedurende je loopbaan makkelijk overstappen naar een ander bedrijf binnen het ICD. Je neemt je ervaring en kennis mee en hebt weer een mooie nieuwe uitdaging om jezelf verder te ontwikkelen. Dat is nog eens werken aan je toekomst!

Naast de presentaties van de vertegenwoordigde bedrijven konden de studenten via een aparte online locatie een een-op-een-gesprek aangaan om een zo goed mogelijk beeld te krijgen van hun eventuele toekomstige werkplek. Zo kwamen er al snel een paar matches tot stand.

Voorbereidingen livestream opnames
Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang als eerste nieuwe vacatures.

Formulier voor vacature aanvragen

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Type

Een overzicht van

Onze artikelen

Een overzicht van

Onze artikelen

Amsterdamse Mechanical Engineering-studenten ontdekken Smart Manufacturing bij ICD-bedrijven

Roadmap Autonomous Systems Noord Nederland: technologische ontwikkelingen centraal

Erasmus uitwisselingsprogramma op bezoek bij ICD: Internationale Mechanical Engineering-studenten op bezoek

HR-kenniskring ICD: gezond presteren onder druk

Van AI en robotica naar een autonome oplossing op zee: Damien Dufour over zijn EngD bij AutoMooring Solutions

Eerste Learning Day 3DPrintkompas 2030 brengt 3D-printinnovaties samen in Drachten

ICD-lid SRON krijgt sleutelrol in nieuwe NASA-ruimtetelescoop PRIMA

Slimme en autonome fabrieken centraal tijdens roadmapsessie bij Packsize in Drachten

Gedeputeerden Noord-Nederland bezoeken ICD: hightech ambities en samenwerking centraa

Hightech maakindustrie in Drachten: Trouw neemt kijkje bij Philips

ICD Kennissessie High Tech Sensoring bij Horus in Groningen: van 360 graden-camera’s tot AI en autonome systemen

Eerste Learning Day 3DPK 2030 brengt nieuwste ontwikkelingen in 3D-printen naar Drachten

Van theorie naar praktijk: hoe een EngD innovatie versnelt bij Omnidots

Hilbrand Wijbenga en Roelof Jan Boer bedankt voor hun jarenlange inzet voor het ICD

D66-fractie bezoekt Drachten: hightech, bereikbaarheid en brede welvaart centraal

Moin!

Arjan Boerma bedankt voor ruim twee jaar inzet voor de ICD Safari’s

Save the date: 1e Learning Day 3D Printkompas komt er aan!

ICD zet volgende stap in verduurzaming met Milieu Impact Tool

Stijn Eikens en Stef Sillekens winnen ICD Student Award 2026 tijdens inspirerende finale

AI staat centraal tijdens R&D-kennissessie van ICD in Drachten

ICD viert 100e stuurgroepoverleg in De Sluisfabriek

Op zoek naar een baan of stage in de hightech? Ontdek de ICD Vacaturebank!

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang
als eerste nieuwe vacatures.

Vacaturenieuwbrief v2

Formulier voor vacature aanvragen

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Type

  • © 2026 ICD - Innovatiecluster Drachten
  • Website door Multiplus en BO. Be Original