|

Philips Drachten beste fabriek van Nederland en tweede in de Europese Industrial Excellence Award verkiezing

/
Nieuws / Philips Drachten beste fabriek van Nederland en tweede in de Europese Industrial Excellence Award verkiezing

Philips Drachten is gisteren, 29 september, tweede geworden in de Europese Industrial Excellence Award verkiezing. De verkiezing werd gehouden tijdens de jaarlijkse Industrial Excellence Conference in het Duitse Ludwigsburg. De prijs is een initiatief van gerenommeerde internationale business schools, zoals TU Eindhoven, INSEAD in Frankrijk en WHU in Duitsland. Rob Karsmakers heeft onze site vertegenwoordigd.

Omdat Philips Drachten de nationale Industrial Excellence Award 2015 voor de beste industriële site van Nederland won in juni, mochten we meedoen aan de strijd om de Europese titel. We kregen deze nationale prijs op basis van een zeer lovend juryrapport. “Philips Drachten is een geavanceerde Lean site die slim gebruik maakt van innovaties in de maakindustrie. De site laat daarmee zien dat Smart Industry in Nederland een goede toekomst heeft. Naast het ontwikkelen en produceren van hoogwaardige producten heeft de site duurzaamheid en maatschappelijke verantwoordelijkheid hoog in het vaandel staan,” aldus de jury.

Stevige concurrentie
Er was stevige concurrentie bij de Europese verkiezing, we moesten ons meten met de zeven als beste genomineerde industriële organisaties uit de deelnemende landen. De finale strijd ging uiteindelijk tussen Philips Drachten en Bentley Motors uit de UK. Met een minimaal verschil heeft Bentley gewonnen en hebben wij een eervolle tweede plaats bereikt. Rob Karsmakers: “Daar zijn we erg trots op, een mooi cadeau en erkenning voor onze geweldige site zo kort voor mijn laatste werkdag als manager van de site!”

In Ludwigsburg hebben we ook de Nederlandse Award ontvangen. (Zie foto.)

 

 

 

 

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang als eerste nieuwe vacatures.

Een overzicht van

Onze artikelen

Een overzicht van

Onze artikelen

ICD Student Award 2026 – Inschrijving open!

NCAS’26 in Drachten: van visie naar implementatie van autonome systemen

ICD Zwaan kleef aan: samenwerken in de regio

HR Kenniskring ICD verdiept zich in gedragscodes binnen organisaties

Ventura Systems vertegenwoordigd ICD op European Career Fair in Cambridge (Boston, USA)

Koen Eekma neemt afscheid van gemeente Smallingerland

Maakindustrie Noord-Nederland werkt aan concrete stappen voor morgen

ICD Kenniskring MBSE bij Philips: praktijkinzichten en kennisdeling in Systems Engineering

Robotica en Vision werkgroep bezoekt Ophtec in Groningen

Van baan naar loopbaan in de regio: afscheid van Marten van Wijhe

RUG-studenten op ontdekkingstocht bij hightech bedrijven in Noord-Nederland

Eerste bijeenkomst van het jaar van Focusgroep High Tech Sensoring

ICD-bedrijven inspireren studenten Technische Bedrijfskunde in Drachten tijdens Safari

Nieuwe Site Leader Philips Drachten maakt kennis met innovatiekracht van ICD

ICD-bedrijven leveren juryleden bij regiofinale FIRST LEGO League in Drachten

Principia Prijs 2026: studenten lossen ruimtevaartuitdaging op met slimme techniek

Afscheid van Mirjam Kip en Hetty Koning: jarenlange inzet voor de HR-werkgroep binnen het ICD

IPO-studenten Hanzehogeschool op ICD Safari

Geslaagd ICD matchmaking-event bij Spark Holland in Emmen

Kenniskring Model Based Definition: veel energie en een duidelijke behoefte

ICD-bedrijven ontmoeten technisch talent tijdens Engineering the Future

Nationaal event Holland High Tech in SKILL: Focus op autonome systemen en slimme fabrieken

Studenten Campus Fryslân ontdekken de kracht van Data Science binnen het ICD tijdens Safari

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang
als eerste nieuwe vacatures.

  • © 2026 ICD - Innovatiecluster Drachten
  • Website door Multiplus en BO. Be Original