|

Programma Girlsday 2016 bekend

/
Nieuws / Programma Girlsday 2016 bekend

Girlsday 2016 belooft op donderdag 14 april met 350 aanmeldingen in Drachten een succes te worden. De high tech bedrijven Philips, BD en Whisper Power openen van 8.45 tot 12.00 uur hun deuren met een gevarieerd programma voor de techniekmeiden.

Girlsday is een landelijke campagne om meisjes van 10 tot 15 jaar te laten kennismaken met techniek en ict. De meisjes kunnen deelnemen aan interessante activiteiten die speciaal voor hen worden georganiseerd én maken kennis met de bèta/technische werkzaamheden in de dagelijkse beroepspraktijk. Natuurlijk leren zij ook de vrouwelijke medewerkers in de bedrijven kennen! Naast een aantal leuke activiteiten en workshops kunnen de meiden meedoen aan een Facebook fotowedstrijd. 

Talent behouden

Veel vrouwelijk bèta/technisch talent gaat verloren, vaak omdat meisjes geen idee hebben van wat een technisch beroep inhoudt. Door mee te doen aan Girlsday helpen de bedrijven van Innovatiecluster Drachten mee de blik van deze meisjes op techniek te verbreden en hun loopbaankeuzes te beïnvloeden. Bekend maakt bemind, dus meisjes zullen eerder voor bèta, techniek of ict kiezen als zij hiermee hebben kennisgemaakt.

De high tech bedrijven van Innovatiecluster Drachten werken aan oplossingen van de toekomst. Desondanks is het steeds moeilijker om jongeren te motiveren om van techniek hun beroep te maken. Daarnaast is de techniek van oorsprong een mannenbolwerk. Onze bedrijven merken dat samenwerken tussen manlijke en vrouwelijke medewerkers zorgt voor betere resultaten. 

Deelnemers

In Fryslân doen maar liefst 17 bedrijven en 25 scholen mee, waaronder CSG Liudger en het Drachtster Lyceum. Ter voorbereiding op Girslday 2016 kunnen de meiden op www.ditdoeik.nl video”s bekijken van mannen en vrouwen die een technisch beroep hebben. Meer informatie over de landelijke Girlsday is te vinden op www.vhto.nl

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang als eerste nieuwe vacatures.

Een overzicht van

Onze artikelen

Een overzicht van

Onze artikelen

ICT-safari voor NHL Stenden-studenten: embedded toepassingen in de praktijk

Innovate Together bij ICD: inspiratie, technologie en samenwerking in Drachten

HR-kenniskring ICD: inzicht in generatieverschillen en mantelzorg groeit

Girls’ Day 2026: Techniek komt tot leven bij ICD-bedrijven

ICD Student Award 2026 – Inschrijving open!

NCAS’26 in Drachten: van visie naar implementatie van autonome systemen

ICD Zwaan kleef aan: samenwerken in de regio

HR Kenniskring ICD verdiept zich in gedragscodes binnen organisaties

Ventura Systems vertegenwoordigd ICD op European Career Fair in Cambridge (Boston, USA)

Koen Eekma neemt afscheid van gemeente Smallingerland

Maakindustrie Noord-Nederland werkt aan concrete stappen voor morgen

ICD Kenniskring MBSE bij Philips: praktijkinzichten en kennisdeling in Systems Engineering

Robotica en Vision werkgroep bezoekt Ophtec in Groningen

Van baan naar loopbaan in de regio: afscheid van Marten van Wijhe

RUG-studenten op ontdekkingstocht bij hightech bedrijven in Noord-Nederland

Eerste bijeenkomst van het jaar van Focusgroep High Tech Sensoring

ICD-bedrijven inspireren studenten Technische Bedrijfskunde in Drachten tijdens Safari

Nieuwe Site Leader Philips Drachten maakt kennis met innovatiekracht van ICD

ICD-bedrijven leveren juryleden bij regiofinale FIRST LEGO League in Drachten

Principia Prijs 2026: studenten lossen ruimtevaartuitdaging op met slimme techniek

Afscheid van Mirjam Kip en Hetty Koning: jarenlange inzet voor de HR-werkgroep binnen het ICD

IPO-studenten Hanzehogeschool op ICD Safari

Geslaagd ICD matchmaking-event bij Spark Holland in Emmen

Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang
als eerste nieuwe vacatures.

  • © 2026 ICD - Innovatiecluster Drachten
  • Website door Multiplus en BO. Be Original